Головна Корисні статті Як купити КІФ (5 порад)

Всі статті

Як купити КІФ (5 порад)

на ознайомлення достатньо: 4 хв

30.04.2022

main_head_img

Якщо, Ви інвестор, який прийняв рішення інвестувати у акції корпоративного інвестиційного фонду Вам буде цікава дана стаття,  у ній ми дамо поради як купити КІФ та на що потрібно звернути увагу при купівлі нового готового КІФ:

 1. Перш за все, слід перевірити продавця акцій корпоративного фонду на предмет перевищення порогових показників, визначених АМКУ, більш детально про це читайте в нашій статті «КІФ та АМКУ: придбання готового КІФ»;
 2. У зареєстрованого КІФ повинен бути в наявності наступний пакет документів:
 • Виписка про державну реєстрацію;
 • Статут та опис до статуту;
 • Регламент;
 • Свідоцтво про реєстрацію випуску акцій КІФ;
 • Свідоцтво про внесення відомостей про інститути спільного інвестування до Єдиного державного реєстру інститутів спільного інвестування;
 • Укладений договір про управління активами (протягом одного місяця після закінчення дії договору з компанією з управління активами, якщо строк дії такого договору не продовжено або не укладено договір з іншою компанією з управління активами – КІФ підлягає ліквідації);
 • Заяву про приєднання до умов договору про обслуговування випусків цінних паперів;
 • Платіжне доручення, що підтверджує сплату державного мита за випуск цінних паперів з метою формування Статутного капіталу КІФ.
 1. Потрібно дізнатись чи здійснював корпоративний фонд будь-які операції до внесення його до реєстру Інститутів спільного інвестування (надалі – Реєстр ІСІ). (згідно ст.8 Закону України «Про інститути спільного інвестування» КІФ не має права вчиняти будь-які дії, крім тих, що спрямовані на його створення та внесення відомостей про нього до Реєстру ІСІ у період між реєстрацією в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців і внесенням відомостей до Реєстру ІСІ);
 1. Потрібно поцікавитись, які операції здійснював Фонд, та, які активи знаходяться в портфелі КІФ, ознайомитись з первинними документами. Ознайомтесь з банківською випискою корпоративного інвестиційного фонду за період його існування. Звернуть увагу, коли саме корпоративний фонд проводив перші платежі, чи не передують вони даті внесення КІФ до реєстру ІСІ. Ідеальним варіантом для покупця КІФ є наявність коштів на банківському рахунку фонду та відсутність операцій, адже це підтверджує, що Фонд ще не здійснював інвестиційної діяльності. Потрібно звернути увагу на перелік витрат, понесених корпоративним фондом, та їх розмір. Положенням НКЦПФР “Про склад та розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування” визначений виключний перелік витрат, які можна сплачувати за рахунок коштів ІСІ. Максимальний розмір витрат КІФ обмежений чинним законодавством. Витрати КІФ, що не передбачені положенням НКЦПФР, а також витрати, що перевищують розмір, установлений чинним законодавством, здійснюються компанією з управління активами за власний рахунок.
 1. Необхідно дізнатися, який пакет послуг входить в ціну продажу КІФ, а саме уточнити чи бере на себе обов’язок продавець супроводжувати внесення змін до документів КІФ у зв’язку зі зміною власників, чи реєструється додаткова емісія цінних паперів з метою залучення коштів спільного інвестування та проспект емісії цінних паперів КІФ. (Згідно п.1, ст. 3 Положення «Про порядок реєстрації проспекту емісії та випуску акцій корпоративного інвестиційного фонду» – Протягом одного року з дня внесення відомостей про КІФ до Реєстру ІСІ компанія з управління активами має зареєструвати в НКЦПФР випуск акцій корпоративного інвестиційного фонду, що здійснюється з метою спільного інвестування, та проспект їх емісії).

До нашої Компанії Ви завжди можете звернутись за придбанням нового КІФ. Ми пропонуємо для продажу нові КІФ, документи яких відповідають чинному законодавству. Корпоративні інвестиційні фонди не здійснювали діяльності, в активах знаходяться грошові кошти. Вартість продажу акцій Корпоративного фонду вже включає нашу послугу з реєстрації випуску акцій додаткової емісії, що здійснюється з метою спільного інвестування, та проспект емісії цінних паперів КІФ.

Фахівці КУА “ІНВЕСТ-ТАНДЕМ” супроводжують продаж корпоративного фонду від А до Я. Ми готуємо документи для кожного етапу цього процесу, погоджуємо їх з юристами покупця корпоративного фонду та обслуговуючих осіб, організовуємо підписання документів та подання їх до відповідних органів. Наші клієнти отримують повний пакет документів КІФ та зареєстрований обсяг емісії цінних паперів, який необхідний для реалізації їх інвестиційного проекту.

Звертайтесь, будемо раді співпраці.