Головна Готові рішення Венчурним інвесторам, Холдингам та Бенефіціарам

Венчурним інвесторам, Холдингам та Бенефіціарам

Image background

ЗАДАЧІ, ЯКІ МИ ДОПОМОЖЕМО ВИРІШИТИ

  • Непрозора структура власності холдингової групи
  • Відсутність можливості розподілу прибутку, отриманого компаніями групи на кінцевого бенефіціара
  • Заплутані фінансові потоки всередині групи
  • Складне адміністрування бізнес-процесів холдингу, в тому числі з використанням іноземних юрисдикцій
  • Незахищеність активів групи

Наше рішення —
застосування ІСІ для структурування бізнесу

Застосування інвестиційного фонду дозволяє вибудувати оптимальну структуру групи і використовувати всі переваги інституту спільного інвестування.

our_solution_isu

результат

ваші вигоди

  • Прозора і зрозуміла структура власності групи
  • Можливість проходження міжнародного аудиту
  • Консолідація прибутку групи за допомогою ІСІ та розподіл її у вигляді дивідендів на кінцевих бенефіціарів групи
  • Спрощення адміністрування фінансових потоків, можливість фінансування дотаційних учасників холдингової групи
  • Захист активів холдингу
готові до співпраці?

Оформіть
заявку
на послугу

Заповніть форму заявки та наш фінансовий експерт зв'яжеться з Вами

оформити
заявку
Венчурним інвесторам, холдингам та бенефіціарам

найчастіші запитання
про послугу

Чи може безвідсоткова позика надаватись корпоративним фондом?

Безвідсоткова позика КІФ (корпоративним інвестиційним фонд)  не може надаватись, оскільки:
– діяльність зі спільного інвестування провадиться в інтересах учасників такого КІФ та спрямована на отримання прибутку, при видачі безвідсоткової позики відсутній економічний сенс для учасників корпоративного інвестиційного фонду;
– згідно ст. 64 Закону України «Про інститути спільного інвестування» заборонено безоплатно відчужувати активи КІФ.

Чи може корпоративний фонд видати відсоткову позику фізичній особі?

Лише венчурний корпоративний фонд (недиверсифікований інститут спільного інвестування закритого типу, який здійснює виключно приватне розміщення цінних паперів) має право надавати кошти у позику. Позики за рахунок коштів венчурного фонду можуть надаватися тільки юридичним особам за умови, що не менш як 10 відсотків статутного капіталу відповідної юридичної особи належить такому венчурному фонду.

Хто може інвестувати кошти в цінні папери венчурного корпоративного фонду?

Інвестиції у КІФ. Згідно Закону України “Про інститути спільного інвестування” інвестувати в Корпоративний фонд може будь-яка фізична або юридична особа, як резидент так і нерезидент, однак є ряд обмежень:

• Зберігач активів інституту спільного інвестування, депозитарій, аудитор (аудиторська фірма), оцінювач майна інституту спільного інвестування та їх пов’язані особи не можуть бути учасниками інституту спільного інвестування, з яким вони уклали договори про обслуговування.
• Держава або територіальна громада, а також юридичні особи, частка державної або комунальної власності в яких перевищує 25 відсотків, не можуть бути учасниками інституту спільного інвестування.
• Фізична особа може бути учасником венчурного фонду за умови придбання цінних паперів такого фонду в кількості, яка за номінальною вартістю цих цінних паперів складає суму не менше ніж 1500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня 2014 року.

Більше інформації про вимоги Законодавства до інвесторів корпоративного інвестиційного фонду можна дізнатись у статті “Особливості КІФ, вимоги до його учасників“.

Чи можуть бути подаровані цінні папери КІФ?

Цінні папери корпоративного інвестиційного фонду можуть виступати предметом дарування.

Як часто корпоративний фонд може виплачувати дивіденди?

Дивіденди за цінними паперами інституту спільного інвестування відкритого та інтервального типу не нараховуються і не сплачуються. Порядок виплати дивідендів учасникам корпоративного фонду (для закритого типу) визначається Статутом.

Дивіденди корпоративного фонду виплачуються з чистого прибутку звітного періоду (місяць та/або квартал та/або рік) та/або нерозподіленого прибутку на підставі рішення загальних зборів корпоративного фонду (єдиного учасника).

Як здійснюється продаж акції закритого ІСІ?

Інвестувати кошти в акції закритого інституту спільного інвестування можуть лише особи, зазначені у проспекті емісії такого фонду, за розрахунковою вартістю.

Продаж цінних паперів ІСІ при їх розміщенні відбувається на підставі поданої учасником заявки, встановленої форми, з подальшим укладанням договору щодо придбання цінних паперів.

Власник куплених акцій може їх продати за договірною вартістю на вторинному ринку із обов’язковим залученням інвестиційної фірми, що має ліцензію на відповідний вид діяльності.