результат
Безвідсоткова позика КІФ (корпоративним інвестиційним фонд) не може надаватись, оскільки:
– діяльність зі спільного інвестування провадиться в інтересах учасників такого КІФ та спрямована на отримання прибутку, при видачі безвідсоткової позики відсутній економічний сенс для учасників корпоративного інвестиційного фонду;
– згідно ст. 64 Закону України «Про інститути спільного інвестування» заборонено безоплатно відчужувати активи КІФ.
Лише венчурний корпоративний фонд (недиверсифікований інститут спільного інвестування закритого типу, який здійснює виключно приватне розміщення цінних паперів) має право надавати кошти у позику. Позики за рахунок коштів венчурного фонду можуть надаватися тільки юридичним особам за умови, що не менш як 10 відсотків статутного капіталу відповідної юридичної особи належить такому венчурному фонду.
Інвестиції у КІФ. Згідно Закону України “Про інститути спільного інвестування” інвестувати в Корпоративний фонд може будь-яка фізична або юридична особа, як резидент так і нерезидент, однак є ряд обмежень:
• Зберігач активів інституту спільного інвестування, депозитарій, аудитор (аудиторська фірма), оцінювач майна інституту спільного інвестування та їх пов’язані особи не можуть бути учасниками інституту спільного інвестування, з яким вони уклали договори про обслуговування.
• Держава або територіальна громада, а також юридичні особи, частка державної або комунальної власності в яких перевищує 25 відсотків, не можуть бути учасниками інституту спільного інвестування.
• Фізична особа може бути учасником венчурного фонду за умови придбання цінних паперів такого фонду в кількості, яка за номінальною вартістю цих цінних паперів складає суму не менше ніж 1500 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня 2014 року.
Більше інформації про вимоги Законодавства до інвесторів корпоративного інвестиційного фонду можна дізнатись у статті “Особливості КІФ, вимоги до його учасників“.
Цінні папери корпоративного інвестиційного фонду можуть виступати предметом дарування.
Дивіденди за цінними паперами інституту спільного інвестування відкритого та інтервального типу не нараховуються і не сплачуються. Порядок виплати дивідендів учасникам корпоративного фонду (для закритого типу) визначається Статутом.
Дивіденди корпоративного фонду виплачуються з чистого прибутку звітного періоду (місяць та/або квартал та/або рік) та/або нерозподіленого прибутку на підставі рішення загальних зборів корпоративного фонду (єдиного учасника).
Інвестувати кошти в акції закритого інституту спільного інвестування можуть лише особи, зазначені у проспекті емісії такого фонду, за розрахунковою вартістю.
Продаж цінних паперів ІСІ при їх розміщенні відбувається на підставі поданої учасником заявки, встановленої форми, з подальшим укладанням договору щодо придбання цінних паперів.
Власник куплених акцій може їх продати за договірною вартістю на вторинному ринку із обов’язковим залученням інвестиційної фірми, що має ліцензію на відповідний вид діяльності.