Головна Готові рішення Будівельному бізнесу

Будівельному бізнесу

Image background

ЗАДАЧІ, ЯКІ МИ ДОПОМОЖЕМО ВИРІШИТИ
(КІФ та БУДІВНИЦТВО)

  • Нестача коштів на фінансування будівництва об'єкта нерухомості
  • Пошук оптимального механізму продажу квадратних метрів
  • Незахищеність активів
  • Велике податкове навантаження
  • Небажання заморожувати кошти в неліквідній нерухомості
  • Високі ставки за банківськими кредитами

НАШЕ РІШЕННЯ - ЗАСТОСУВАННЯ ІСІ

Інвестування будівництва через КІФ (корпоративний фонд)

our_solution_isu

результат

ваші вигоди

  • Залучення співінвесторів, використання «вільних коштів» з ринку на будівництво житлової та нежитлової нерухомості
  • Зменшення податкового навантаження забудовника
  • Простий і зрозумілий механізм продажу квадратних метрів
  • Відсутність необхідності заморожування оборотних коштів в нежитловій нерухомості, яка, як правило, продається довше житлового фонду
  • Вартість залучених інвестицій значно нижче кредитних коштів, залучених під ринкові відсоткові ставки
  • Підвищення прибутковості від здачі в оренду готової нерухомості
  • Захист активів
готові до співпраці?

Оформіть
заявку
на послугу

Заповніть форму заявки та наш фінансовий експерт зв'яжеться з Вами

оформити
заявку
Будівельному бізнесу

найчастіші запитання
про послугу

Чи може КІФ (корпоративний інвестиційний фонд) виступати замовником будівництва?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про архітектурну діяльність»:
Замовник – фізична або юридична особа, яка має у власності або у користуванні земельну ділянку, подала у встановленому законодавством порядку заяву (клопотання) щодо її забудови для здійснення будівництва або зміни (у тому числі шляхом знесення) об’єкта містобудування.

КІФ (корпоративний інвестиційний фонд) може виступити замовником будівництва лише за умови, що володіє земельною ділянкою чи має право користування нею на підставі договору оренди, та укласти договір генерального підряду з будівельною компанією, що має відповідну ліцензію для будівництва об’єктів нерухомого майна відповідної складності, скористатись на підставі договору послугами фахових осіб для здійснення технічного нагляду за зведенням об’єкту нерухомого майна та введенням його в експлуатацію.

Чи має КІФ особливості в оподаткуванні податком на додану вартість?

Ні, Корпоративний інвестиційний фонд не має особливостей в оподаткуванні ПДВ (податком на додану вартість).

У разі здійснення операцій, що підлягають оподаткуванню ПДВ, на суму понад 1 мільйон гривень протягом останніх 12 календарних місяців корпоративний фонд зобов`язаний отримати статус платника ПДВ. (згідно статті 181 розділу V Податкового кодексу України)

Чи підлягає оподаткуванню ПДВ продаж Корпоративним фондом житлової нерухомості?

Згідно з положеннями пп. 197.1.14 ст. 197 ПК України, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання житла (об’єкти житлового фонду), окрім першого їх постачання.

Якщо корпоративний інвестиційний фонд здійснював будівництво об’єктів житлової і нежитлової нерухомості із залученням підрядника, то для цілей оподаткування ПДВ операція підрядника з постачання послуг із спорудження житла замовнику є першим постачанням житла та відповідно оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.

Таким чином, подальше постачання покупцям  корпоративним інвестиційним фондом (КІФ) отриманих від забудовника об’єктів житлової нерухомості є операцією з другого постачання житла, яка підлягає звільненню Корпоративного фонду від оподаткування податком на додану вартість.

На КУА чи на КІФ здійснюється реєстрація права власності на нерухоме майно?

Оскільки КІФ  являється окремою юридичною особою, реєстрація права власності на нерухоме майно, яке йому належить, здійснюється на Фонд.

КУА (Компанія з управління активами) діє від імені, в інтересах, за рахунок КІФ на підставі договору про управління активами, як цього вимагає законодавство і виступає представником КІФ при укладанні угод купівлі-продажу нерухомого майна.

Більше інформації про зв’язок КІФ та КУА читайте у статті «КІФ та його взаємодія з КУА»

Чи може корпоративний інвестиційний фонд виступити емітентом цільових облігацій?

Законом України «Про інститути спільного інвестування» корпоративному фонду заборонено здійснювати емісію цінних паперів, крім акцій корпоративного фонду.
Але КІФ може інвестувати у такий актив як цільові облігації, емітентом яких є забудовник, з метою подальшого перепродажу кінцевим власникам нерухомості.