Головна Корисні статті 10 порад як обрати КУА

Всі статті

10 порад як обрати КУА

на ознайомлення достатньо: 5 хв

01.05.2022

main_head_img

Якщо Ви інвестор, який придбав або створює корпоративний фонд, і для Вас настав час зробити вибір КУА для КІФ, ось 10 порад як обрати КУА:

1) Зверніть увагу на те, чи розкриває компанія інформацію про свою діяльність та менеджмент, який цю діяльність здійснює. Відвідайте сторінки в соціальних мережах та сайт КУА. Більшість неринкових компаній з управління активами не мають власного сайту, і розміщують обов’язкову інформацію на окремій сторінці в мережі Інтернет.

2) Обов’язково проведіть особисту зустріч з менеджментом КУА з метою оцінки адекватності та професіоналізму фахівців. Менеджмент КУА – це основа якісної послуги з управління активами. Поцікавтеся, хто безпосередньо буде супроводжувати роботу Вашого фонду, досвідом цих осіб на ринках капіталу та безпосередньо в цій КУА, наявністю сертифікатів тощо. А ще краще, опишіть реальний кейс і попросіть фахівця висловити думку та запропонувати варіанти реалізації інвестиційного проекту. Поспостерігайте за поведінкою фахівця. Якщо він одразу не може надати кваліфіковану відповідь, і просить час для вивчення питання, такий фахівець навряд чи володіє великим досвідом і в майбутньому на кожне ваше питання буде потребувати часу для вивчення та аналізу інформації.

3) Відвідайте офіс компанії з управління активами, та дізнайтесь, яким чином компанія організовує документообіг. Компанії з номінальним офісом зазвичай пропонують провести зустріч в офісі клієнта або ж у ресторані. Законодавством встановлено вимоги до приміщення, в якому компанія з управління активами здійснює професійну діяльність, зокрема площа не меньше 30 м.кв. Ліцензійні умови КУА зобов’язують компанії забезпечити доступ до офісу інвалідам та маломобільним категоріям населення. Відповідно, розміщення офісу компанії з управління активами в приміщенні, що не відповідає умовам ліцензування, є грубим порушенням та може стати підставою позбавлення КУА ліцензії.

4) Проаналізуйте наявність правопорушень у такої КУА на https://smida.gov.ua/db/offence, їх кількість та періодичність, адже наявність повторного правопорушення – це підстава для анулювання ліцензії.

5) Кількість фондів в управлінні КУА говорить не лише про досвід, а й про завантаженість фахівців, тому обов’язково цікавтесь чи бере на себе компанія з управління активами обов’язок реагувати на ваші завдання та запити протягом встановленого проміжку часу, наприклад години. Обов’язково фіксуйте порядок співпраці в договорі, щоб у подальшому не виникало непорозумінь.

6) Досвід у менеджменту КУА проходження перевірок регулятором та іншими органами. КУА та КІФ – це суб’єкти, яких не оминають перевіряючі, і зазвичай це не тільки перевірки регулятора, а й податкової. Поцікавтесь, чи має менеджмент потенційного кандидата на управління активами Вашого КІФ досвід проходження перевірок.

7) Не всі КУА здійснюють консультування, і зазвичай саме цей факт суттєво впливає на вартість послуги з управління активами. Але заощадивши на консультаціях, клієнт втрачає на багато більше, замовляючи консультації з окремих питань у юридичних компаній, які не мають практичного досвіду застосування тих чи інших норм законодавства. Отож, обов’язково поцікавтесь чи входитиме консультування з питань діяльності інститутів спільного інвестування до складу послуги КУА.

8) Відгуки та рекомендації інших інвесторів, які користуються чи користувались послугами компанії з управління активами. Не дивлячись на те, що на ринках капіталу працює 313 компаній з управління активами, ринок досить вузький, лише 20% цих компаній пропонують ринкову послугу, решта не беруть сторонні корпоративні фонди в управління і обслуговують лише власні активи, або активи свого бенефіціара.

9) Наявність власних фондів в управлінні такої компанії з управління активами, або приналежність такої КУА до певної бізнес-групи. Ви повинні розуміти, що існує ризик виникнення конфлікту інтересів, і тому це питання теж варто обговорювати, та фіксувати документально.

10) Зберіть інформацію про кінцевих бенефіціарів компанії з управління активами, проаналізуйте наявність у них супутніх бізнесів, та переконайтесь у відсутності кримінальних справ.

Не дивлячись на те, що порядок заміни компанії з управління активами передбачений чинним законодавством, цей процес не завжди проходить легко. Тож слід з самого початку обирати КУА виважено, щоб побудувати довготривалу плідну співпрацю і бути задоволеним якістю послуги.

Image slide Все про КУА КІФ та його взаємодія з КУА
на ознайомлення достатньо: 5 хв
Image slide Всі статті Власна КУА: варто чи ні?
на ознайомлення достатньо: 4 хв
Image slide Все про КУА Контроль діяльності КУА
на ознайомлення достатньо: 3 хв
більше статей